Autokary Niemcy - najlepsze przewozy autobusowe do Niemiec i do Polski

Kilka informacji o Niemczech

Niemcy - państwo federacyjne położone w Europie, będące członkiem Unii Europejskiej (UE), Unii Zachodnioeuropejskiej (UZE), G8, ONZ oraz NATO. Stolicą Niemiec jest Berlin (przed połączeniem z NRD – Bonn, obecnie noszące tytuł miasta federalnego).

Niemcy leżą między Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu, rzeką Ren na zachodzie a Odrą na wschodzie. Graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, a na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią. Państwo niemieckie jest federacją złożoną z 16 krajów związkowych (landów).

Językiem oficjalnym jest język niemiecki. Według popularnej etymologii, polska nazwa "Niemcy" wywodzi się z tego samego rdzenia, co określenia "niemy", "niemowa" i podkreśla barierę językową między germańskim językiem niemieckim a językami słowiańskimi ("niemy" jako osoba nie mówiąca zrozumiałym językiem).

Według innej teorii, nazwa ta wywodzi się od plemienia Nemeti wzmiankowanego przez Tacyta i Cezara.

Do najwiekszych miast Niemiec należą: Aachen, Berlin, Bielefeld, Bochum, Bonn, Bremen, Braunschweig, Chemnitz, Darmstadt, Dortmund, Dresden, Duisburg, Düsseldorf, Erfurt, Essen, Frankfurt am Main, Frankfurt an der Oder Halle (Saale), Hamburg, Hannover, Heilbronn, Karlsruhe, Kassel, Kiel, Köln, Konstanz, Krefeld, Leipzig, Lübeck, Magdeburg, Mannheim, Mainz, München, Münster, Nürnberg, Oldenburg, Osnabrück, Paderborn, Saarbrücken, Salzgitter, Schwerin, Stuttgart, Wiesbaden, Wolfsburg, Wuppertal, Würzburg.

Szukasz przewozu, autobusu do Niemiec ?

Kup tanio bilet do Niemiec przez internet. Najlepsze przewozy autobusowe online !